KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8895056
*
nr 889 5056
Pastell
Oidentifierad konstnär, Sign Berggren, Landskap, motivet: 14 x 26
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 20:13:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 12:31:16
1
100 kr
21/4 17:52:04
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
*
Pastell
nr 889 5056
Pastell
Oidentifierad konstnär, Sign Berggren, Landskap, motivet: 14 x 26
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 12:31:16 | 1 | 100 kr |
21/4 17:52:04 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24